Nákupný košík je prázdny.

0 položiek
Spolu:
0,00 €
Vstúpiť
0 položiek (0,00 €)
 
 

Multiprepínače / DISEqC

ÚvodÚvod

DiSEqC multiprepínače

Satelitný DiSEqC multiprepínač je zariadenie, ktoré vám umožní prijímať signál z viacerých LNB konvertorov vo viacerých koncových bodoch. Pre menšie budovy sú určené kompaktné multiprepínače s 1 – 8 vstupmi z družíc a 4 – 26 výstupmi do koncových zariadení.

 

DiSEqC multiprepínač - typy

Pre väčšie budovy sú určené flexibilnejšie kaskádovateľné multiprepínače do 64 užívateľov. Okrem prepínania signálov z družíc obsahujú DiSEqC multiprepínače aj vstup pre rozbočenie antén pre terestriálne vysielanie. Vstup je širokopásmový, v prípade použitia viacerých antén pre príjem je vhodné tieto predtým zlúčiť kanálovým zlučovačom. Vstup pre terestriálny signál je zvyčajne pasívny bez zosilnenia, alebo aktívny s vyrovnaním strát spôsobených rozbočovacím útlmom. Vo vstupe je prítomné napätie 12V na napájanie anténnych predzosilňovačov.

 

DiSEqC multiprepínače sa inštalujú medzi LNB konvertor a satelitný prijímač. Voči prijímaču sa multiprepínač správa ako univerzálny prepínateľný LNB konvertor, alebo ako sústava viacerých LNB, čiže do prijímača uvoľní iba tú satelitnú medzifrekvenciu, o ktorú prijímač požiada príslušnými riadiacimi povelmi DiSEqC. Každý prijímač pripojený k takémuto multiprepínaču má prístup ku všetkým frekvenciám na všetkých družiciach naladených na pripojenej satelitnej anténe.

Využitie DiSEqC

DiSEqC (Digital Satellite Equipment Control) je komunikačný protokol, umožňujúci prepínanie zdrojov signálov z viacerých parabol / LNB konvertorov. Využívajú ho zariadenia ako satelitné prijímače, natáčacie motory, pozicionéry a DiSEqC multiprepínače. Povely pre prepínanie zdrojov sú prenášané po tom istom koaxiálnom kábli ako samotné signály satelitného vysielania.

Diseqc prepínače

Diseqc prepínače

25 produktov
Príslušenstvo

Príslušenstvo

5 produktov

     Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Qamo

Copyright 2012 - 2021 © qamo.eu
Vytvárame internetové obchody - All4shop.sk Vytvárame internetové obchody