Nákupný košík je prázdny.

0 položiek
Spolu:
0,00 €
Vstúpiť
0 položiek (0,00 €)
 
 

LNB konvertory

ÚvodÚvod

LNB konvertor

LNB konvertor (Low Noise Block converter) je zariadenie, ktoré prijíma signál zo satelitnej družice, zosilňuje ho a prevádza ho na nižšiu frekvenciu, ktorú spracujú satelitné prijímače a menia na A/V signál a dáta. Inštaluje sa do ohniska satelitnej paraboly, a k satelitnému prijímaču sa pripája cez koaxiálny kábel.

Monobloky

Monobloky

8 produktov
Single

Single

7 produktov
Twin

Twin

7 produktov
Quad

Quad

6 produktov
Octo

Octo

2 produkty
Quattro

Quattro

4 produkty
Wideband

Wideband

1 produkt
Multiconnect

Multiconnect

2 produkty
Špeciálne

Špeciálne

2 produkty

Druhy konvertorov

Kvalitatívne sa LNB konvertory posudzujú podľa šumového čísla, ktoré určuje citlivosť na prijímaný signál. Väčšina dnes vyrábaných LNB konvertorov má šumové číslo 0,2dB, lepšie modely 0,1dB.

LNB konvertory sa vyrábajú v rôznych prevedeniach podľa počtu výstupov a určenia. Základným modelom je Single LNB konvertor – univerzálny konvertor s jedným výstupom pre prijímač. Bežne sa používa LNB konvertor s dvoma výstupmi – Twin LNB, LNB konvertor so štyrmi výstupmi – Quad LNB, alebo aj s ôsmymi výstupmi – Octo LNB. Pre hromadné rozvody TV signálu cez multiprepínače a profesionálne zariadenia sa používajú Quattro LNB, ktorých každý zo štyroch výstupov obsahuje samostatne horizontálnu / vertikálnu polarizáciu a horné / dolné pásmo.

Najbežnejšie LNB konvertory

Pre domácnosti najmä v Európe, ktoré preferujú príjem z družíc Astra 1 (19° východne) a Astra 3 (23,5° východne) sú v ponuke Monoblock LNB konvertor (alebo aj Duo LNB), ktorý integruje dva univerzálne LNB konvertory a DiSEqC prepínač do jedného celku. Výhodou takéhoto LNB je omnoho jednoduchšia montáž aj pre laika. Taktiež sa vyrábajú v prevedení Monoblock Single, TwinQuad LNB pre príjem satelitného signálu na viacerých televízoroch.

 

     Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Qamo

Copyright 2012 - 2020 © qamo.eu
Vytvárame internetové obchody - All4shop.sk Vytvárame internetové obchody